Vezani članci:
Hoće li DORH pokucati na vrata Liberala?
Beljak se posvađao sa samim sobom
Plašili su nas nekakvim američkim strvinarskim fondovima, a sad vidimo da je to bila Vlada RH
Dalićkin poučak
Ova vlada mora pasti!
Ustavni sud potvrdio: Hrvatska je korporatistička država
Sad bi svima trebalo biti jasno: Lex Agrokor je bio promašaj
'Ja sam iz Vlade i tu sam da vam pomognem' (2): Ramljak ima plan
Dame i gospodo stručnjaci, smatrate li i dalje da je lex Agrokor bio dobra ideja?
Božo Petrov - heroj i spasitelj izgubljenih duša
Priča o Agrokoru je priča o hrvatskom društvu
Sad bi svima trebalo biti jasno: Hrvati nemaju tržišnu ekonomiju nego crony kapitalizam
Kosor brani Lex Agrokor, mulja i maže oči javnosti
Sve laži stožernog ekonomista klijentelizma
Kreditne agencije potvrdile da smo od početka u pravu: Lex Agrokor je promašaj
Hrvatska vlada na Agrokoru dokazala da je glavni otpornik reformama
Lex Agrokor je ubio posljednju iluziju o pravnoj državi
Miro Bulj i novinar(ka) Faktografa tvrde da strani radnici snižavaju plaću Hrvatima. To je laž.
Huškanje na imigrante kao politička strategija za prikupljanje glasova
Zašto trebamo podržati Mostov referendum
Široka koalicija za neustavnu zabranu rada nedjeljom
Most i Možemo vode možda najbesmisleniju raspravu ikada
Ajmo se dogovoriti da je Raspudićev odnos prema ženama u 99,9 posto slučajeva nedopustiv
Most se jedini usprotivio Vladinom prijedlogu da nam prate mobitele. A što rade ʼliberaliʼ u Saboru?
Zakon o doprinosima za direktore rezultat je pogrešne percepcije poduzetništva
Most izbacuje čovjeka iz stranke jer je na Facebooku podijelio članak s Liberala
Zašto naši političari podcjenjuju domaće proizvođače?
Hrvatska će izvoziti mlijeko u Kinu, a ne proizvodi ga dovoljno ni za nas. Kako to?
EU izbori: Ivan Prskalo (Most) odgovara na naša pitanja
Desničarska posla
Novo na Liberalu:
Ni HINA im ne može pomoći: Popularnost Demokrata u SAD-u pala rekordno nisko
Trumpova administracija 'greškom' deportirala nevinog čovjeka u zloglasni zatvor u Salvadoru
Varoufakis o presudi Le Pen: 'Liberalni establišment kao da želi ojačati neofašizam u Europi'
Ovo je najbrže rastuće gospodarstvo u Europi: Koja je tajna poljskog uspjeha?
Što kada feministica počini femicid?
70% Amerikanaca i 85% Grenlanđana protiv američkog preuzimanja Grenlanda
Tko će zaštititi ovog dečka od novinara?
Svijet postaje talac Trumpove taštine
Tomašević dramatizira bez razloga: Njegov GUP ne prolazi jer ignorira vlasnička prava
Europska komisija priprema ustupke za Trumpa: Smanjenje carina, ublažavanje regulacija i poreza
Nakon izbornog debakla njemački liberali raspravljaju o budućnosti FDP-a: Izviru ideološke podjele
Priuštivo stanovanje je ljepši naziv za pljačku
Uspon i pad japanskog gospodarstva u 20. stoljeću
Šef Sindikata Preporod naprasno otkazao suradnju s portalom Srednja.hr zbog kritičkog članka
Bijela kuća priprema subvencije za farmere koje će pogoditi Trumpovi trgovinski ratovi
Hrvatsko dizajnersko društvo se ozbiljno blamira oštrim priopćenjem protiv građana
Pregovori o koalicijskoj vladi u Njemačkoj: SPD traži od Merza da bude više kao Plenković
Ekonomska nejednakost - korijen zla?
Kako je Netflixova sci-fi serija navlažila feministice
Europska komisija se baš okomila na američke tehnološke kompanije: Kazne su vrtoglave
Grad Zagreb i Vlada se prepucavaju oko toga tko je zaslužan za obnovu koja traje već 5 godina i još nije gotova
Bolje spriječiti nego liječiti: Rat
Švicarci na referendumu odbili klimatsku agendu. Umjesto toga, traže da gotovina uđe u ustav
Europsku uniju ne treba demolirati nego reformirati. Ovo je prijedlog od 6 točaka
Bajruši na respiratoru: Argentina izašla iz recesije, u prošloj godini BDP porastao 2 posto
Desničari izrabljuju djecu za svoje totalitarne mokre snove
Učitelji ove godine nemaju apsolutno nikakvog opravdanja za štrajk
Smije li poslodavac u Hrvatskoj uopće dati otkaz radniku?
Indeks ekonomske slobode: Hrvatska malo napredovala, ali u jednoj kategoriji je očajna
Tragedija u Makedoniji nam je podsjetnik da neke regulacije jesu potrebne

I Most treba preuzeti dio odgovornosti za sranja u Agrokoru


Piše: Mario Nakić
9.5.2018.
Prosječna ocjena čitatelja: 4

I Most treba preuzeti dio odgovornosti za sranja u Agrokoru

I Most treba preuzeti dio odgovornosti za sranja u Agrokoru


Piše: Mario Nakić
9.5.2018.
Prosječna ocjena čitatelja: 4

Možda je i vama izletio sponzorirani oglas Mostove stranice na Facebooku u kojem maneken Nikola Grmoja optužuje vladu za sranja oko Agrokora. Uz njegovu sliku objavljena je izjava:

"Sad je potvrđeno da se unaprijed pripremilo tko će i kako raditi i zaraditi na lex Agrokoru. Ostavke moraju podnijeti i Dalić i Plenković."

Prvo, potpuno se slažem da bi Vlada nakon ove afere trebala podnijeti kolektivnu ostavku. Ne samo ministrica gospodarstva Martina Dalić i premijer Andrej Plenković, već kompletna vlada. Nakon što su procirili mailovi koje oni nisu demantirali, jasno je da su ismijali hrvatsku državu i prikazali kako se u Hrvatskoj posluje - ništa bez države. Nakon ovoga, kako očekivati nekog ozbiljnog investitora izvana da dođe u našu zemlju? Sad je svima jasno da se prvo moraju javiti vladi koja će im postavljati neke svoje uvjete koji očito nisu dio zakona - zašto bi inače Dalić inzistirala na onoj "bubi"?

Dakle, Grmoja je u pravu kad traži njihove ostavke, ali nemojmo se praviti ludi i zaboravni. Od samog početka, nakon sastanka s Ivicom Todorićem kad je Plenković izjavio da Vlada neće spašavati Agrokor, upravo je predsjednik Mosta Božo Petrov inzistirao na državnoj intervenciji. Petrov je tada izjavio da su mu se javljali "ljudi s terena" koji su ga pitali što je s Agrokorom i što će biti s dobavljačima. U prijevodu, ekipa iz Metkovića je tražila pomoć "svoga čovjeka u vladi" da država "uradi nešto" i da dođu preko veze ispred ostalih do novca koji im Agrokor duguje. Most je, dakle, bio glavni pokretač lex Agrokora.

Plenković se sada izvlači na Most izjavom da su oni tražili vanjske savjetnike, međutim Most je tražio da ti savjetnici budu "neovisni", a iz korespodencije Dalićke i ekipe jasno je da oni nisu bili neovisni. Stoga to Plenkovićevo opravdanje ne stoji, ali opet ostaje odgovornost i na Mostu.

Gospodo Petrov i Grmoja, što ste tražili - to ste i dobili. Htjeli ste da Vlada preuzme upravljanje nad privatnim koncernom i da se izbjegne stečaj pod svaku cijenu, a sad se čudite što su vladini dužnosnici uhvaćeni s prstima u pekmezu.



Što ste mislili da će se dogoditi kad se političari dohvate upravljanja tuđim koncernom s milijardama kuna na računu? Kako ste mislili da će to izgledati? Stečaj nije izbjegnut, do njega će svejedno doći, ali uz ogromno veće troškove nego što bi bili, a dobavljači su prošli još gore nego što bi prošli bez uplitanja vlade. Tko je na dobitku? Hrvatska sigurno ne.

Bilo bi jedino fer da priznate da ste pogriješili i da se ispričate građanima RH zbog svojih suludih ideja koje su, kako vidimo, dovele do katastrofalnih posljedica. Liberal je na to upozoravao toliko puta, niste slušali. Dok se ne pokajete zbog vlastitih propusta, nemate nikakvih prava prozivati druge.

Ocijeni članak

Sadržaj Liberala mogu ocjenjivati samo registrirani članovi. Učlanite se ovdje.

Sviđa ti se članak? Podrži Liberal!

Podrži neovisno novinarstvo: učlani se ili doniraj Udruzi "Liberal.hr" koliko želiš/možeš za razvoj ove platforme.
IBAN: HR5923900011101229527
Model: 00, poziv na br. prim.: 2222
(za donatore iz inozemstva SWIFT/BIC: HPBZHR2X)
Ako koristite mobilnu aplikaciju za bankarstvo jednostavno uslikajte ovaj barkod i unesite željeni iznos.

O autoru

MARIO NAKIĆ
Mario Nakić je novinar, poduzetnik, web developer i programer. Osnivač Liberala. Voli pisanje, filozofiju, PHP i javu. Klasični liberal bez kompromisa.
Više od istog autora
VIŠE O TEMI:
VIŠE IZ RUBRIKE:

Komentiraj članak

Komentirati na portalu mogu samo registrirani članovi. Učlanite se ovdje.
Mala škola liberalizma
Udruga Liberal.hr
O Udruzi Liberal.hr
Udruga Liberal.hr osnovana je s ciljem promicanja osobnih i ekonomskih sloboda u Republici Hrvatskoj. Djeluje prvenstveno preko ovog portala. Liberal je od svoga početka 2016. do danas dao značajan doprinos u raspravama oko javnih politika uvijek štiteći prava i slobode građana. Naša misija je educirati javnost i podizanje svijeti o građanskim pravima i posljedicama koje određene politike mogu imati na njihove živote. Više o radu i ciljevima udruge možete pročitati ovdje.

Ako želite i možete doprinijeti radu Udruge - bilo svojim aktivnostima i zalaganjem ili bar uplaćivanjem godišnje članarine, kliknite ovdje i ispunite pristupnicu za učlanjenje.
Doniraj
Ovaj portal financira se dobrovoljnim članarinama i donacijama naših čitatelja. Pomozite nam da budemo još bolji, postanite jedan od naših donatora!

Donirati nam možete preko Paypala - klikom ovdje ili preko e-bankarstva, ako skenirate ovaj barkod:



Za broj žiroračuna i ostale informacije kliknite ovdje.
LIBERAL NA DRUŠTVENIM MREŽAMA: