Liberal.hr
Liberal.hr
Kako je AOC pala na podvalu pro-trumpovog kulta: Trebamo li početi jesti bebe?

Kako je AOC pala na podvalu pro-trumpovog kulta: Trebamo li početi jesti bebe?

Piše: Mario Nakić
4.10.2019.
Prosječna ocjena čitatelja: 4
Kako je AOC pala na podvalu pro-trumpovog kulta: Trebamo li početi jesti bebe?

Kako je AOC pala na podvalu pro-trumpovog kulta: Trebamo li početi jesti bebe?

Piše: Mario Nakić
4.10.2019.
Prosječna ocjena čitatelja: 4

Proširio se internetom taj ludi video u kojem žena na townhallu (sastanku s građanima) Alexandrije Ocasio-Cortez, demokratske predstavnice u Zastupničkom domu američkog Kongresa, izbezumljeno viče da "imamo još svega nekoliko mjeseci" i da "trebamo jesti djecu". Čak se i AOC, koja je inače poznata po velikom klimatskom alarmizmu, malo šokirala. Nije negirala da trebamo jesti djecu, ali je ispravila ženu i rekla da "srećom imamo više vremena i postoje rješenja".



Neki desničarski mediji su ubrzo dograbili taj video i od njega napravili vijest. Pokazalo se, međutim, da ta žena nije obožavateljica AOC niti klimatska aktivistica, već pripadnica jednog vrlo čudnog američkog kulta koji je poznat i po tome da podržava Donalda Trumpa. Zanimljivo, taj je kult prošao sve - od marksizma do fašizma, a u zadnje vrijeme su žrtve njihovih ispada uglavnom demokratski političari.

Meni je to bilo zanimljivo utoliko da pokažem hrvatskim histeričarima kako to izgleda kad se njihov cilj ispuni. Greta Thunberg je rekla da želi da se svi uspaničimo, a njeni štovatelji su prozivali i napadali sve nas koji se nismo uspaničili. Pa sam jednom od najvećih klimatskih histeričara u Hrvatskoj - filozofu Pavelu Gregoriću - poslao na Twitteru taj video uz pitanje je li zadovoljan.

Kad se doznalo da je riječ o podvali (žena je podvalila tu glumu AOC), Gregorić je slavodobitno odgovorio kako se "Liberal opet blamira" i "objavljuje neprovjerene stvari". Ali Liberal nije to objavio, nije napisao o tome ništa osim pitanja je li to ono što klimatski katastrofičari žele. Poanta nije u tome je li ta žena glumila ili ne (ja sam prvo mislio da je riječ o nekoj osobi sa psihičkim problemima), već pokazati kako to može izgledati ako se ljudi stvarno uspaniče i počnu histerizirati kao što alarmisti žele. Ne bi se svidjelo, vjerujem, čak ni njima samima.

Zanimljivo je još nešto, a to je reakcija AOC, koja u tom trenutku nije znala je li to stvarno njena obožavateljica. Dakle, čak i ona sama je u početku ozbiljno povjerovala da je riječ o nekoj klimatskoj aktivistici i ljevičarki. Gotovo svaka druga osoba bi na to odgovorila: "Ne, nećemo jesti bebe". AOC nije isključila tu mogućnost.

Za one koji kažu da je taj ispad nekako posve drukčiji od onoga što klimatski histeričari inače propagiraju, ne bih se baš kladio. AOC govori da imamo svega još nekoliko godina, ova je žena to skratila na nekoliko mjeseci. AOC je usporedila klimatske promjene sa svjetskim ratom. Koliko je to daleko od ubijanja djece? Pa baš i ne previše, u svjetskim ratovima obično stradaju i djeca. Tako da taj kult, koliko god lud bio, u ovom performansu nije puno pogriješio.
Podijeli s prijateljima
Bez filtera Bez filtera

Ocijeni članak

Sadržaj Liberala mogu ocjenjivati samo registrirani članovi. Učlanite se ovdje.

Sviđa ti se članak? Podrži Liberal!

Podrži neovisno novinarstvo: učlani se ili doniraj Udruzi "Liberal.hr" koliko želiš/možeš za razvoj ove platforme.
Paypal
IBAN: HR5923900011101229527
Model: 00, poziv na br. prim.: 2222
(za donatore iz inozemstva SWIFT/BIC: HPBZHR2X)
Ako koristite mobilnu aplikaciju za bankarstvo jednostavno uslikajte ovaj barkod i unesite željeni iznos.
Barkod za donacije

O autoru

Mario Nakić
MARIO NAKIĆ
Mario Nakić je novinar, poduzetnik, web developer i programer. Osnivač Liberala. Voli pisanje, filozofiju, PHP i javu. Klasični liberal bez kompromisa.
Više od istog autora
VIŠE O TEMI:
VIŠE IZ RUBRIKE:

Komentiraj članak

Komentirati na portalu mogu samo registrirani članovi. Učlanite se ovdje.
Mala škola liberalizma
LIBERAL NA DRUŠTVENIM MREŽAMA:
Liberal na Facebooku
Liberal na X-u
Liberal na Instagramu
Liberal na Youtubeu
Netcom